Jak przekonać się do soków warzywnych?

Jak przekonać się do soków warzywnych?

Wiele mówi się o tym, że soki warzywne są bardzo korzystne dla organizmu (https://www.bee.pl/9017-soki-warzywne). Pozwala to na dostarczenie sobie skondensowanej formy witamin i minerałów, co jest istotne, gdyż w dzisiejszych czasach często zapominamy o właściwej diecie. Nie zawsze jednak smakuje nam przygotowany przez nas sok. Co robić, aby przekonać się do picia takich soków?

Różne kompozycje

Najczęściej nie chce się nam stosować dokładnych proporcji i wrzucamy do sokowirówki to, co akurat zostało i chcemy zużyć. Warto jednak przejrzeć internet w poszukiwaniu przepisów i zastosować wskazane tam proporcje. Powstały sok nie będzie wtedy mdły ani za ostry. Szczególnie na początku dobrze szukać nowych inspiracji i testować kolejne przepisy, a z czasem samemu będzie miało się już wyczucie i komponowanie własnych soków okaże się świetnym rozwiązaniem.

Ciekawe dodatki

Nikt nie powiedział, że sok warzywny musi składać się jedynie z kilku rodzajów warzyw. Można dodać odpowiednie przyprawy, dzięki którym nie dość że wzmocni się pozytywne działanie takiego napoju, to jeszcze podkręci się smak. Mielone przyprawy, takie jak pieprz, papryka, papryczka chili, imbir, ziołowy pieprz czy kurkuma doskonale wpłyną na finalny smak, o ile nie przesadzi się z ich ilością. Także odrobina soku z cytryny wydobywa smak, a przy okazji orzeźwia. Natomiast dla dodania większej ilości składników odżywczych i zmiany koloru poleca się superfoods takie jak jagody acai, matcha, chlorella oraz surowe kakao. Również w przypadku takich dodatków raczej nie dobrze będzie jednak łączyć je wszystkie i przesadzać z ilościami.

Wybierz odpowiednią porę

Nie zawsze picie soku z samego rana będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Czasami może się okazać, że po prostu nie masz na niego wtedy i ochoty i lepiej będzie nie wmuszać sobie tego napoju na siłę. Spróbuj zabrać sok w butelce do pracy i popijać powoli w przerwach, albo pij go do obiadu. Być może to właśnie wtedy okaże się dla Ciebie najsmaczniejszy. Zwracaj także uwagę na porcje, które przyrządzasz. Jeśli przygotujesz za dużo tego samego soku, po jakimś czasie picia może Ci się on znudzić i z przygotowanych trzech kubków zdołasz wypić jedynie dwa. Czasem korzystniej zrobić mniej soku i później dorobić go znowu, niż zmuszać się do wypijania zbyt dużej porcji w ciągu dnia.

Dzięki odpowiednim porcjom, smacznym dodatkom oraz testowaniu nowych przepisów na soki z pewnością łatwiej polubisz ten sposób na dostarczanie sobie witamin. Nie zapominaj też, że jeżeli nie chcesz, nie musisz wcale spożywać soków warzywnych każdego dnia. Najważniejsze to zachowywanie umiaru i robienie tego, na co ma się ochotę.

Background obraz autorstwa freepik - www.freepik.com